„Jetem zwierzęciem. Myślę, czuję. Chcę żyć”

Wczoraj w Lublinie na Placu Łokietka odbył się happening pod hasłem „Jestem zwierzęciem. Myślę, czuję. Chcę żyć.” organizowany przez ogólnopolskie Stowarzyszenie Empatia i Lubelską Grupę Vivy. Akcję poprowadził znany polski aktywista i wieloletni weganin, Dariusz Gzyra. Organizatorzy przypomnieli, że zwierzęta nie są rzeczami, a codziennie wybory ludzi, takie jak pożywienie, ubiór czy rozrywka, często są dla nich wyrokiem.

Zgodnie z założeniem organizatorów kilkadziesiąt osób stojących w milczeniu, trzymających plakaty z portretami różnych zwierząt w symboliczny sposób ma zwracać zwierzętom osobowości. Organizatorzy zwracają uwagę, że zwierzęta nie są jedynie numerami, liczbami w statystykach. Każde z nich jest unikalną, czującą jednostką. Ale niestety często są traktowane jak narzędzie, towar, surowiec, rzecz.

Stowarzyszenia są organizacjami samopomocowymi

Stowarzyszenie Empatia i Lubelska Grupa Vivy to organizacje od lat działające na rzecz praw zwierząt. Lublin jest kolejnym miastem, w którym gości akcja. Wcześniej organizowana była w Warszawie, Toruniu, Gdańsku i Katowicach.

Barbara Berecka

 

Jedna myśl nt. „„Jetem zwierzęciem. Myślę, czuję. Chcę żyć”

  1. Jestem zachwycona dzialaniem wszelakich grup,ktore dzialaja na rzecz pokrzywdzonym zwierzeta. Sama osobiscie nienawidze,gdy ludzie bestialsko krzywdza zwierzeta,traktuja je jak marionetke..Uwazam jednak,ze pojedynczymi silami nic nie zdzialamy..i dlatego podziwiam wielo osobowe grupy..Sama chcialabym uczestniczyc w takich zebraniach i udzielac sie na rzecz zwierzat,ale nie mam odpowiednich kfalifikacji do tego..mimo to bede sie starac…Pozdrawiam serdecznie.. Powodzenia.!

Możliwość komentowania jest wyłączona.